همکاری وزارت نیرو ایران و ارمنستان

دیدار سرپرست وزارت نیرو با نخست وزیر ارمنستان

همکاری وزارت نیرو ایران و ارمنستان

دیدار سرپرست وزارت نیرو با نخست وزیر ارمنستان

ستار محمودی، سرپرست وزارت نیرو با نخست وزیر ارمنستان در هتل پارسیان دیدار کرده و در مورد مسائل میان دو کشور در خصوص صنعت آب و برق صحبت هایی انجام شد.

آقای محمودی در حاشیه دیدار با نخست وزیر ارمنستان، کارن کاراپتیان، با اشاره به لزوم همکاری بیشتر میان دو کشور در حیطه آب و انرژی، اذعان داشت: مذاکرات بسیار خوبی با طرف ارمنی در خصوص توسعه روابط در زمینه صنعت آبو برف انجام شده است و امیدواریم با توجه به پتانسیل های بسیار خود دو کشور در این دو زمینه، آب و برق، بتوانیم ارتباطات این فیمابین دو کشور را گسترش دهیم.

روابط دوستانه در زمینه صنعت آب و برق میان دو کشور از سابقه دیرینه ای برخوردار است و در حال حاضر پیمانکاران زیادی از ایران در این صنعت در حال کار بر روی پروژه های ارمنستان هستند.

وی افزود: در نشست با نخست وزیر ارمنستان، پیرو صحبت در خصوص تسهیل کار پیمانکاران ایرانی و حمایت بیشتر از آن ها صحبت شد که خوشبختانه ایشان قول مساعد برای همکاری در این زمینه دادند. وی در ادامه اظهار داشت که علاوه بر این موضوعات در خصوص پاکسازی رودخانه ارس از زهاب های ناشی از ورود ضایعات کارخانه مس ارمنستان نیز صحبت هایی شده است و قرار بر اقدامات موثرتری در این زمینه شد.

وی خاطر نشان کرد: در یکی از این نشست ها مقرر شد تا سفیران هر دو کشور کارگروه ها و کمیسیون هایی برای تسهیل روابط دو کشور در بخش های گوناگون تشکیل دهند که میتواند در تعمیق روابط دو کشور تاثیرگذار باشد.

وزیر نیروی ایران و وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان به عنوان روسای کمیسیون اقتصادی دو کشور باید برنامه های مشخصی را به منظور تعمیق روابط اقتصادی بین دو کشور در حیطه های مختلف مشخص و پیگیری کنند. لازم به ذکر است، نخست وزیر ارمنستان در راس هیاتی بلند پایه برای انجام یک سفر دو روزه وارد تهران شد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید