همکاری ایران و ارمنستان

همکاری ایران و ارمنستان در زمینه گردشگری

همکاری ایران و ارمنستان در زمینه گردشگری

در دیدار رییس جمهور ایران ، حسن روحانی با سرژ سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان و با توجه به اینکه کشورهای ایران و ارمنستان تاریخچه مشترک فرهنگی و تاریخی زیادی دارند و با توجه به امکان استفاده از این اشتراکات، اعلام شد که این می تواند منافع زیادی برای هر دو کشور و منطقه داشته باشد.

با در نظر گرفتن تمایل تهران برای توسعه روزافزون روابط خود با کشورهای همسایه ، کشورهای ایران و ارمنستان در بخش های مختلف اقتصادی ، فرهنگی و حمل و نقل، انرژی ، گردشگری و ترانزیت زمینه های همکاری فراوانی را یافتند.

روحانی اظهار داشت با توجه به وجود تروریسم در منطقه ایجاد امنیت اطراف مرزهای ایران اهمیت بسزایی دارد و خواستار امنیت کامل هستیم و امیدوار است تلاش و همکاری های دو کشور همسایه ایران و ارمنستان، باعث پایان مسالمت آمیز این مسئله باشد.

رییس جمهور ارمنستان نیز با ابراز رضایت از حضور در مراسم تحلیف و تبریک به مناسبت دور دوم ریاست جمهوری دکتر روحانی، بیان کرد ملت ایران در ماه های اخیر، توانستند رییس جمهوری را برگزینند که طی سال های گذشته راه و رسم موفق و مهمی را سپری کرده است.

سرژ سرکیسیان با اشاره به افزایش سطح روابط بین دو کشور در سال های گذشته، اعلام کرد علیرغم بهبود و ارتقا روابط ، هنوز نتوانسته ایم سطح همکاری اقتصادی تهران و ایروان را به سطح روابط سیاسی برسانیم و در صدد گسترش روایط با ایران هستیم.

تهران و ایروان در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف اقتصادی بویژه انرژی، تجارت، حمل و نقل می‌توانند روابط خود را هر چه بیشتر افزایش دهند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید