هشدار ارمنستان به جمهوری آذربایجان

هشدار ارمنستان به جمهوری آذربایجان

هشدار ارمنستان به جمهوری آذربایجان

با بیشتر شدن کشمکش های میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان، ایروان با هشداری به باکو آمادگی خود برای جنگ را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رییس جمهوری ارمنستان «سرژ سرکیسیان»  اعلام کرد: ما به دنبال جنگ نیستیم، اما اگر مجبور باشیم، وارد جنگ شده و قطعا پیروز میشویم. ما از قاتلان هراسی نداریم، کمااینکه از حمایت های رییس کشور خود برخوردار باشند.

این تنش ها پس از آن میان این دو جمهوری شکل گرفت که باکو، به یک تبعه جمهوری آذربایجان که یک نظامی ارمنی را به قتل رسانده بود، پس از بخشش، ارتقا درجه داد.

وزارت دفاع ارمنستان در واکنش به گزارشات وزارت دفاع آذربایجان در خصوص به کنترل درآورد بخشی از نقاط مسکونی در خاک قره باغ کوهستانی و تلفات مادی و انسانی زیاد به طرف ارمنی، از دروغ بودن این گزارش ها اطلاع داد.

وزارت دفاع آذربایجان پیش از این اعلام کرده بود کنترل روستای سیسولان و بخشی از ارتفاعات نزدیک به روستای خاک قره باغ را در دست گرفته است و همچنین اذعان داشته بود تلفات مادی و انسانی زیادی در سمت ارمنی به بار آمده است که شامل ۶ تانک، ۱۵ توپ و بیش از ۱۰۰ سرباز میشود.

آرتسرون اوانسیان، دبیر مطبوعاتی وزارت دفاع ارمنستان در واکنش به این گزارش رسما اعلام نمود که گزارش های منتشر شده در رسانه های آذربایجانی خلاف واقع بوده و تنها برای انحراف اذهان عمومی می باشد.

ایروان و باکو صبح شنبه از افزایش وخامت اوضاع در منطقه قره باغ کوهستانی خبر داده و اعلام کردند این افزایش دوباره منجر به ازسرگیری عملیات جنگی در این منطقه شده است.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید