توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان

دیدار ترکان با وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان

دیدار ترکان با وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان

اکبر ترکان، مشاور رئیس جمهوری ایران با سورن کارایان ، وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان دیدار کرده و در خصوص توسعه همکاری دوکشور در حوزه مناطق آزاد گفت و گو کردند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سفر به ارمنستان علاوه بر دیدار با وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان، در خصوص معرفی مناطق آزاد ارمنستان در وزارت توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری این کشور گفتگو کرد.

انتظار میرود در سفر ترکان ، تفاهم نامه همکاری تجاری بین مقام های اقتصادی دو کشور ایران و ارمنستان به ویژه در حوزه منطقه آزاد به امضا برسد.

این دیدار و گفتگو با «ای مانوکیان» وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان نیز از برنامه های دیگر دبیر شورای عالی مناطع آزاد و اقتصادی در ایروان می باشد.

در این سفر، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و هیاتی از مدیران این سازمان نیز همراه بودند.

بر اساس برنامه پیش بینی شده، ترکان و هیات همراه در این سفر ضمن دیدار با مقام های بلندپایه اقتصادی ارمنستان، مذاکراتی را برای توسعه همکاری ها بین منطقه آزاد تجاری ارس ایران و مغری ارمنستان خواهندداشت.

بازدید از برخی پروژه های اقتصادی، بررسی موانع و مشکلات تجاری و سرمایه گذاری بین دو کشور، افزایش سطح مبادلات و استفاده از ظرفیت های همکاری در مناطق آزاد تجاری، انتقال تجارب ایران در حوزه مدیریت و سرمایه گذاری مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی به طرف ارمنستانی نیز از دیگر زمینه های مذاکرات هیات ایرانی در ایروان است.

همچنین انتظار می رود، تفاهم نامه همکاری های تجاری بین مقام های اقتصادی دو کشور بویژه در حوزه مناطق آزاد امضا شود.

پس از سفر دی ماه سال گذشته رئیس جمهوری ایران به ایروان و مذاکره با سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان، مذاکرات اعضای هیات عالی همراه با همتایان و رفت و آمد متقابل هیات های مختلف، برنامه ها و زمینه های فراوانی برای توسعه همکاری های دو کشور فراهم شده است.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید