ارمنستان و ایران

ایران وارمنستان در تلاش برای رفع موانع حمل و نقل میان دو کشور

رفع موانع حمل و نقل میان ارمنستان و ایران

طی دیداری که رضا نفیسی، مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی وزات راه و شهرسازی با داویت ملکونیان، رئیس بخش سیاست های حمل و نقل وزارت حمل و نقل ارتباطات و فناوری ارمنستان داشتند دو طرف در خصوص رفع موانع فنی موجود در شاخته حمل بار و مسافر میان دو کشور به گفتگو پرداختند.

به نقل از سفارت ایران در ارمنستان، در این دیدار که روز چهارشنبه انجام شد، موضوع مذاکره ارتقا کیفیت حمل و نقل بار و مسافر میان ایران و ارمسنتان و همچنین برطرف نمودن موانع فنی موجود در این زمینه، تبادل اطلاعات و قوانین حمل و نقل میان دو کشور و نیز بهبود زیرساخت های جاده ای بوده است.

در این ملاقات نفیسی خواستار تشکیل کمیته حمل و نقل بین دو کشور در فواصل زمانی سه یا شش ماهه به منظور رفع فوری موانع حمل و نقلی بین ایران و ارمنستان شد که این پیشنهاد مورد استقبال طرف ارمنی قرار گرفت.

نفیسی با اشاره به ظرفیت های ایران و نیز توانمندی های فنی و عملیاتی شرکت های ایرانی، آمادگی این شرکت ها را در زمینه ساخت و ساز مسیر بین المللی شمال – جنوب ارمنستان اعلام نمود.

وی همچنین خواستار تسریع در عضویت ارمنستان در کنوانسیون های بین المللی حمل و نقل شد و این عضویت را موجب تسهیل تردد خودروهای ارمنی به ایران و کاهش هزینه های تردد آنها ارزیابی کرد.

طرفین در این ملاقات بر اهمیت همکاریهای حمل و نقلی بین دو کشور برای دسترسی ارمنستان به آبهای آزاد و دسترسی جمهوری اسلامی ایران به بازارهای حوزه اورآسیا و روسیه تاکید کردند.

در پایان دیدار ملکونیان از پیشنهاد طرف ایرانی در خصوص حذف عوارض حمل و نقلی بین دو کشور جهت تسریع در تردد بار و مسافر بین ایران و ارمنستان استقبال کرد و مقرر شد، جزئیات این طرح در ملاقات های بعدی مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید