آزادی زندانی ایرانی در ارمنستان

یک زندانی ایرانی پس از ۲۵ ماه در ارمنستان آزاد شد

آزادی زندانی ایرانی در ارمنستان پس از ۲۵ ماه

یک راننده کامیون ایرانی و اهل تبریز پس از تحمل ۲۵ ماه حبس در زندان ارمنستان در شب ولادت امام رضا (ع) به مدد ستاد دیه کشور آزاد گردید.

این فرد ۶۰ ساله تبریزی در سال ۱۳۹۴ پس از بارگیری سوخت هواپیما عازم ارمنستان شده بود که در استان آرارات، به دلیل نقص فنی ترمز کامیون، کنترل ماشین را از دست داده و با چندین سواری برخورد کرده بود که در پی این برخورد دو نفر جان خود را از دست داده و ۷ نفر از شهروندان ارمنستان نیز مصدوم شده بودند.

علاوه بر آن، ۸ خودرو نیز در آتش سوزی تصادف دچار حریق میگردند و بخاطر ناتوانی در پرداخت غرامت، راننده کامیون به ۳ سال حبس و پرداخت مبلغی معادل ۲۵۰ میلیون تومان محکوم میگردد.

این فرد که بدلیل بدهکاری دیه در ارمنستان زندانی بود با حضور عبداللهی نماینده وزارت دادگستری ایران، حجت الاسلام علیزاده نماینده قوه قضاییه و دادستان جلفا، رسول تقی پور مدیر نمایندگی ستاد دیه در استان آذربایجان شرفقی به ایران بازگردانده شد.

در پی آزادی این فرد پس از تلاش های فراوان ستاد دیه آذربایجان شرقی وی علاوه بر کمک ۱۲۰ میلیون تومانی که این مجموعه حمایتی به وی کرده بود، مبلغی معادل ۴۰ میلیون دلار به عنوان اعتبار از طریق تعهدات بیمه الحاقی دریافت نمود و برای مابقی این مبلغ نیز سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان اقدام به اخذ رضایت از شاکیان و دریافت رضایت نمود.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید